16. Šňůra 2019

Vážení skútříkáři, termín 16. celorepublikového srazu všech skútrařů a skútříkářů je stanoven na sobotu 15.6. 2019, bez žádného vstupného a registrace. Musím vám oznámit, že letošní ročník bude něčím výjmečný, nebude to změna trasy a ani jiné místo konání, bude to oznámení posledního ročníku Skútršňůry v mé režii. Znamená to, že poslední pořadatel v této skvělé akci po šestnácti letech končí.


Letošní ročník je opět záležitostí odpočinkové jízdy, která je směřována do pohodového srazu všech majitelů skútrů. Již tradičně se srazíme na parkovišti v ulici Na Mlejnku v Praze 4 - Bráníku.

Co se bude dít v místě srazu:

V čase do 9:00 se budeme shromažďovat na parkovišti Na Mlejnku.
Tento čas je určen pro shromáždění účastníků, hromadné poučení o bezpečnosti a pravidlech jízdy v koloně a dále pro poskytování dalších informacích o průjezdu Prahou a oklolními městy. Účastníci si zajistí v dostatečném předstihu doplnění paliva u blízké čerpací stanice. Letošní ročník bude šňůra startovat v 9:00 hodin ráno.

Plánované zastávky Skútr Šňůry:

Zastávka na odpočinek a dotankování bude na čerpací stanici - Davle VS Petrol. Toto naleznete v mapovém itirináři níže.

Časový rozvrh:

  • Základní sraz Na Mlejnku od 7:00
  • Plánovaný výjezd v 9:00
  • Zastávka na dotankování - Davle VS Petrol
  • Příjezd Nová Rabyně cca 11:00

Průjezd Praha:

GPS srazu: 50°02'03.8"N 14°24'36.2"E - ulice Na Mlejnku


Plán jízdy Skútr Šňůra:

Parkoviště NA Mlejnku, Ke Krči, Modřanská, Podolské nábřeží, Rašínovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Smetanovo nábřeží, Křížovnická, Mánesův most, Klárov, Chodkova, Badeniho, Milady Horákové, Veletržní, Hlávkův most, Wilsonova, Václavské náměstí, Mezibranská, Skolská, Nuselský most, Na Pankráci, Na Strži, Jeremenkova, Modřanská, a dále směr Komořany – Zbraslav, Výjezd směr Davle – Slapská přehrada – Nová Rabyně -CÍL

Trasa v mapách GOOGLE

Jako vždy je pro nás velice důležitá účast a tím i podpora komunity skútrařů. Za nejdůležitější část srazu považujeme především spanilou jízdu, která bude jako vždy doprovázena motorizovanou jednotkou POLICIE a již dobře organizovanými stavěči z našich řad. Každý účastník této akce má v tento den výsadu prezentovat komunitu skútrařů v městském provozu a vyzvednout nechvalně prezentovanou pověst nás, motorkářů...

Spanilá jízda

9:00 - 11:00 (může být pozměněn)
V 9:00 vyrazíme na oficiální průjezd hlavním městem. Kolona skútříkářů se předem poučí jak se mají chovat a za tímto účelem bude poskládána standardním způsobem - malé obsahy vpředu, velké obsahy vzadu! Prosíme všechny účastníky, aby si osvojili pravidla jízdy ve skupině. Při nedodržení těchto pravidel bude účastník z bezpečnostních důvodů okamžitě z kolony vyloučen!
Cíl akce - kemp Nová Rabyně.

Cíl akce - kemp Nová Rabyně:

Cíl trasy a závěr akce Skútr Šňůra je plánován v kempu Nová Rabyně, kde se účastníci můžou ihned po příjezdu ubytovat a najít si své místečko pro pohodové odpoledne. Připravené budou oblíbené pochutiny na grilu, alkoholické i nealkoholické pivečko a drinky. V průběhu odpoledních hodin bude prostor sloužit i pro případný program k pobavení účastníků s noční zábavou v plážovém klubu Egypt.
Díky omezenému počtu organizačního týmu, se soutěže v letošním ročníku budou pořádat opět dobrovolnou formou. Znamená to, že staří ostřílení účastníci, kteří znají průběh dne na Rabyni, si můžou po dohodě s DJ půjčit zvukové zařízení a stát se moderátorem svých soutěží. Fantazii se meze nekladou! Věříme, že se zábava vydaří a že si z odpoledne odneseme spoustu krásných zážitků, o večerním programu v Plážovém baru Egypt se raději zmiňovat nebudu :-), jsou vidět ve starčích videích na http://www.skutrsnura.cz. Pro účastníky akce je automaticky přístupná pláž a okolní občerstvení. Pokud se z jakéhokoliv důvodu plážový program neuskuteční, budeme moci alespoň v klidu vstřebávat spanilou jízdu :)

Ubytování v kempu:

Standardně si můžou účastníci srazu vybrat ubytování.

  • Objednání pokojů (předem) v místě akce (parkování skútrů před ubykací) - dostupnost a ceny pokojů
  • Pronájem placů pro vlastní stany ( parkování skútrů u/ve stanu ) - ceny
  • Pod širákem - na vlastní uvážení účastníků

Platby a ceny pro účastníky:

Vstupné a ani jiné poplatky se nevybírají!

Partneři akce - sponzoři

Mediální partneři akce - SKUTRPORTAL.CZ, SKUTRFORUM.CZ
Generální partner: AUTOMATICKÉ PŘEVODOVKY PRAHA s.r.o. www.automatickeprevodovkypraha.cz

Poučení na závěr

Důrazně žádáme všechny účastníky, ať si pečlivě prostudují pravidla jízdy ve skupině. Díky velikému nárustu stopětadvacítek předpokládáme na srazu spoustu nováčků. Nováčci, tato akce je pořádána pro všechny a jejím cílem je poukázat na vysoký nárůst nás skútříkářů ve městech a v ulicích. Pamatujte! jak se budeme chovat my, tak se k nám budou chovat i plechovkáři! Ukažme všem, že jsme zde a že s námi musí počítat!

Další informace budou průběžně doplňovány. Případné dotazy a náměty můžete směrovat na oficiální email organizátorům: info@skutrsnura.cz

 

Děkuji za hojnou účast celých šestnáct let.

Pavel Augustín

Facebook

Novinky

21. ročník Skútršňůra 2024

8.6.2024

facebook.com/skutrsnura - aktualně vždy k 1.5.

» více

19. ročník Skútršňůry 2022

11.6.2022

Trasa I. část – Praha:

» více

Všechny novinky

Partneři a sponzoři akce

SKUTRPORTAL - vše o skútrech. Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.