13. Šňůra 2016

 

Termín 13. celorepublikového srazu všech skútrařů a skútříkářů byl stanoven na 11.-12.6.2016


V sobotu 11.6.2016 se uskuteční již 13. Skútr Šňůra.

Po minulém ročníku na Pražském výstavišti, je letošní ročník opět záležitostí odpočinkovou, která je směřována do pohodového srazu všech majitelů skútrů. Skútr Šňůra bude proto ve skromném pojetí, bez nadstandardních programů. Již tradičně se srazíme na parkovišti v ulici Na Mlejnku v Praze 4 - Bráníku.

Co se bude dít v místě srazu:

V čase od 8:00 do 10:00 se budeme shromažďovat na tomto parkovišti. Tento čas je určen pro shromáždění, bez registrace účastníků,  pro hromadné poučení účastníků o bezpečnosti a pravidlech jízdy v koloně a dále pro poskytování dalších informacích o průjezdu Prahou a oklolními městy. Účastníci mají dostatek času pro doplnění paliva u blízké čerpací stanice. V 10:00 bude zahájen start výjezdem Skútr Šňůry.

Plánované zastávky Skútr Šňůry:

Jedinou zastávkou na odpočinek a dotankování bude na čerpací stanici - Davle VS Petrol. Toto naleznete v mapovém itirináři níže.

Časový rozvrh:

  • Základní sraz Na Mlejnku od 7:30
  • Plánovaný výjezd v 10:00
  • Zastávka na dotankování - Davle VS Petrol
  • Příjezd Nová Rabyně cca 12:15

Průjezd Praha:

GPS srazu: 50°02'03.8"N 14°24'36.2"E - ulice Na Mlejnku


Plán jízdy Skútr Šňůra:

Parkoviště NA Mlejnku, Ke Krči, Modřanská, Podolské nábřeží, Rašínovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Smetanovo nábřeží, Křížovnická, Mánesův most, Klárov, Chodkova, Badeniho, Milady Horákové, Veletržní, Hlávkův most, Wilsonova, Václavské náměstí, Mezibranská, Skolská, Nuselský most, Na Pankráci, Na Strži, Jeremenkova, Modřanská, a dále směr Komořany – Zbraslav, Výjezd směr Davle – Slapská přehrada – Nová Rabyně -CÍL

Trasa v mapách GOOGLE

Letošní ročník již mnohé nepřekvapí. Jelikož jsme minulý ročník pojali velice honsně na Pražském výstavišti, letos trochu přibrzdíme uděláme spíše odpočinkovou záležitost a vyhovíme tímto Pražským, ale i mimopražským účastníkům. Po dvanácti letech organizování tohoto celorepublikového srazu a průběžného sbírání informací co vylepšit, naopak třináctý ročník necháme klidným a bezpečným.

Jako vždy je pro nás velice důležitá účast a tím i podpora komunity skútrařů. Za nejdůležitější část srazu považujeme především spanilou jízdu, která bude jako vždy doprovázena motorizovanou jednotkou POLICIE a již dobře organizovanými stavěči z našich řad. Každý účastník této akce má tedy možnost prezentovat komunitu skútrařů v městském provozu a vyzvednout nechvalně prezentovanou pověst nás, motorkářů...

Spanilá jízda

10:00 - 12:30 (může být pozměněn) V 10:00 vyrazíme na oficiální průjezd hlavním městem. Kolona skútříkářů se předem poučí jak se mají chovat a za tímto účelem bude poskládána standardním způsobem - malé obsahy vpředu, velké obsahy vzadu! Tímto prosíme všechny účastníky, aby si osvojili pravidla jízdy ve skupině. Při nedodržení těchto pravidel bude účastník z bezpečnostních důvodů okamžitě z kolony vyloučen!

Cíl akce - kemp Nová Rabyně:

Cíl trasy a závěr akce Skútr Šňůra je plánován v kempu Nová Rabyně, kde se účastníci můžou ihned po příjezdu ubytovat a najít si své místečko pro pohodové odpoledne. Připravené budou oblíbené pochutiny na grilu, alkoholické i nealkoholické pivečko a drinky. V průběhu odpoledních hodin budou bude prostor i na dobrovolné soutěže pro pobavení účastníků s nočním završením v plážovém klubu Egypt. Soutěže se ale v letošním ročníku budou pořádat dobrovolnou formou. Znamená to, že staří ostřílení účastníci, kteří znají průběh dne na Rabyni, si můžou po dohodě s DJ půjčit zvukové zařízení a naplánovat tak na odpoledne několik soutěží a nenechat toto jak bylo ve dvanácti řočnících na pořadatelích. Fantazii se meze nekladou! Věříme, že se zábava vydaří a že si z odpoledne odneseme spoustu krásných zážitků, o večerním programu v Plážovém baru Egypt se raději zmiňovat nebudu :-). Pro účastníky akce je automaticky přístupná pláž a okolní občerstvení. Pokud se z jakéhokoliv důvodu plážový program neuskuteční, budeme moci alespoň v klidu vstřebávat spanilou jízdu :)

Ubytování v kempu:

Standardně si můžou účastníci srazu vybrat ubytování.

  • Objednání pokojů ( předem ) v místě akce ( parkování skútrů před ubykací ) - dostupnost a ceny pokojů
  • Pronájem placů pro vlastní stany ( parkování skútrů u/ve stanu ) - ceny
  • Pod širákem - na vlastní uvážení účastníků

Platby a ceny pro účastníky:

Vstupné a ani jiné poplatky se nevybírají!

Partneři akce - sponzoři

Letošní ročník jsme takzvaně očištěni od partnerů! V minulých letech jsme byli v jednání se složkou BESIP, aby byl jejich podíl na této akci většinový a svou patronací podpořili Skútr Šňůru v rámci bezpečnosti a prevence v silničním provozu. Toto bylo na základě rapidního nárůstu skútristů více jak životně důležité. Připravili jsme tedy akci dle podmínek této složky, očistili ji od partnerů a komerce a nabídli Skútr Šňůru jako přímo cílenou pro účely prevence a osvěty v rámci bezpečnosti pri jízdě na skútru. Světe div se, zamítnuto :-) Tato složka zřejmě o tuto část odvětví nemá zájem, nebo v tom hraje roli něco úplně jiného?

 

Poučení na závěr

Důrazně žádáme všechny účastníky, ať si pečlivě prostudují pravidla jízdy ve skupině. Díky velikému nárustu stopětadvacítek předpokládáme na srazu spoustu nováčků. Nováčci, tato akce je pořádána pro všechny a jejím cílem je poukázat na vysoký nárůst nás skútříkářů ve městech a v ulicích. Pamatujte! jak se budeme chovat my, tak se k nám budou chovat i plechovkáři! Ukažme všem, že jsme zde a že s námi musí počítat!


Další informace budou průběžně doplňovány. Případné dotazy a náměty můžete směrovat na oficiální email organizátorům: info@skutrsnura.cz

Novinky

21. ročník Skútršňůra 2024

8.6.2024

facebook.com/skutrsnura - aktualně vždy k 1.5.

» více

19. ročník Skútršňůry 2022

11.6.2022

Trasa I. část – Praha:

» více

Všechny novinky

Partneři a sponzoři akce

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou. SKUTRPORTAL - vše o skútrech.